Otroške kuhinje Varnost pri delu Delovne rokavice se mi dolgo časa niso zdele pomembne

Delovne rokavice se mi dolgo časa niso zdele pomembne

Iskreno povedano sem bil vedno tisti tip človeka, ki si je rekel, da so delovne rokavice nepotrebne, zato jih pri večini opravil sploh nisem potreboval, niti jih nisem želel imeti na rokah. Delo, ki sem ga opravljal, je bilo pogosto povezano z raznimi orodji in pripomočki, zato sem si velikokrat po nepotrebnem poškodoval dlani ali dobil rane in žulje. To sem dolgo ignoriral, saj sem si vedno govoril, da me bodo delovne rokavice pri delu samo ovirale. Ko pa sem nekaj časa nazaj, zaradi povečanega obsega dela v tistem obdobju, imel že povsem obrabljene dlani, polne ureznin in žuljev, sem si končno rekel, da je morda čas za spremembo. Druge rešitve namreč nisem več videl. Zato sem se nekega dne odpravil v trgovino in si res kupil rokavice. Čeprav me je bilo na začetku malo sram priznati, da jih potrebujem, tega kasneje sploh nisem obžaloval.

Delovne rokavice se mi dolgo časa niso zdele pomembne

Že prva uporaba me je res navdušila. Namestil sem si tiste delovne rokavice in v roke prijel orodje. Če sem prej mislil, da me bodo le ovirale, sem hitro ugotovil, kako zelo sem se motil. Rokavice so mi dale veliko boljši oprijem, zaradi česar mi orodje ni več drselo iz rok. Poleg tega nisem imel več vseh tistih žuljev kot prej, ko so mi dlani drsele po raznem orodju. Delo je bilo zaradi tega veliko bolj udobno, predvsem pa sem lahko končno poskrbel za varnost svojih dlani in rok. Nič več nepotrebnih ureznin in žuljev, roke pa so mi bile na dolgi rok še kako hvaležne.

Danes si ne mislim več, da so tovrstne rokavice nekaj odvečnega. Končno sem dojel, da so skoraj nujen kos opreme za udobje in varnost pri delu.